Je gelooft ’t niet

‘De kerk? Dat is toch zo’n clubje mensen dat zondag bij elkaar zit?’ Dát valt dus wel mee ;-). Zeker, elke zondag beleven we ons geloof in de kerk. Maar we doen meer. In De Swollenaer worden de komende weken een paar bijzondere activiteiten van onze wijkkerken uitgelicht. 

Woensdag 31 augustus: “We willen de buurt met elkaar in verbinding brengen”

Met grote stapels pannenkoeken in de foodtruck – de ‘knabbelwagen’ – en een ‘babbelwagen’ trekt de Sionskerk op woensdag- en vrijdagmiddag Zwolle in. Met een pannenkoek en een luisterend oor wil de kerk uit Zwolle-Noord van betekenis zijn voor de mensen in haar wijk.

Lees het artikel 

Woensdag 7 september: “Songs uit Top 2000 passen mooi in kerkdienst

Terwijl op een zomerse zondagochtend de kerkzaal van de Open Kring in Stadshagen volstroomt, speelt de band Brandnew wat nummers. Op deze zondag maken enkele kinderen uit groep 8 de sprong van de kinderkring naar de tieneractiviteiten. Een mooie gelegenheid voor de jongeren van Brandnew om nummers te spelen uit de Top 2000, waarvan enkele songs uitgezocht door de kinderen. “We zijn blij met dit podium.”

Lees het artikel 

Woensdag 14 september: Zwolse kerk komt in actie

“Het is belangrijk dat we ‘buiten’ in de kerk brengen.” Joke Gosker is lid van de Adventskerk in Zwolle-Zuid. Haar missie? Met jong en oud uit de kerk de wereld een beetje mooier maken. De komende twee jaar komt de kerk in actie voor vrouwen in Bangladesh.

Lees het artikel

Woensdag 21 september: Van betekenis zijn voor kinderen en jongeren

In Westenholte is de Vakantie Bijbel Club een begrip. Tijdens schoolvakanties staan de deuren van de Stinskerk open en komen tientallen kinderen om te knutselen, spelletjes te doen en naar verhalen te luisteren. Onlangs kwam daar een programma voor tieners en oudere jongeren bij.

Lees het artikel 

Woensdag 28 september: “Goed voor de aarde zorgen is onze opdracht”

Met opvallende hesjes aan en prikkers en afvalzakken in de aanslag trekt een groep Jeruzalemkerkers elke twee weken de wijk in. Duurzaamheid en milieu zijn belangrijk voor de kerken van de Protestantse Gemeente Zwolle. “God heeft de aarde gemaakt zodat wij hem kunnen gebruiken. Niet misbruiken.”

Lees het artikel

Woensdag 5 oktober: “Samen eten en koffiedrinken, dat doet een mens goed”

Het is een gezellige drukte in de Bagijnehof, het zalencentrum van de Oosterkerk. Op deze dinsdagavond is het weer ‘Wat de pot schaft’. Meer dan 25 mensen komen samen om met elkaar te eten en na afloop koffie te drinken. “Mensen vinden het fijn om samen te eten en elkaar te ontmoeten. Ook daar ben je kerk voor.”

Lees het artikel