In De Swollenaer: “Songs uit Top 2000 passen mooi in kerkdienst”

Nieuws

Terwijl op een zomerse zondagochtend de kerkzaal van de Open Kring in Stadshagen volstroomt, speelt de band Brandnew wat nummers. Op deze zondag maken enkele kinderen uit groep 8 de sprong van de kinderkring naar de tieneractiviteiten. Een mooie gelegenheid voor de jongeren van Brandnew om nummers te spelen uit de Top 2000, waarvan enkele songs uitgezocht door de kinderen. “We zijn blij met dit podium.” 

“Brandnew bestaat uit jongeren die elkaar kennen uit de buurt, we zijn geen kerkband,” vertelt Marte Kloosterman, één van de leadzangeressen. “We mochten gebruik maken van een ruimte in het gebouw om te oefenen. We zijn blij dat we nu wat terug kunnen doen. En het is natuurlijk leuk om voor een wat grotere groep mensen te mogen optreden.” In de kerkdienst laat Brandnew zes liedjes horen uit de Top 2000.

Enthousiasme

Onder meer Morning has broken van Cat Stevens en I’ll be there for you van The Rembrandts worden met enthousiasme gespeeld door bandleden Bram, Judith, Marte, Menno, Mirjam, Thijs en Wieske. Voorganger dominee Cor Baljeu weet de teksten van de songs te verweven in zijn gebeden en overweging. Wanneer mensen vanuit de kerk naar voren lopen om een waxinelichtje aan te steken, speelt de band You’ll be in my heart van Phil Collins. Het duurt even voordat iedereen weer terug op zijn plek is. “Jullie hebben dit lied nu misschien wel langer gespeeld dan Phil Collins dat ooit heeft gedaan,” grapt de voorganger.

Deze liedjes raken letterlijk en figuurlijk een snaar

Welkom

Door het optreden van Brandnew zijn ook anderen dan de vertrouwde kerkgangers gekomen. “We willen een open kerk zijn waar iedereen welkom is en graag podium bieden aan jong talent in Stadshagen,” vertelt Baljeu na afloop. In de hal naast de kerkzaal wordt nog door tientallen mensen koffie of thee gedronken en nagepraat. Een vrouw van rond de veertig is enthousiast: “Songs uit Top 2000 passen verrassend mooi in een kerkdienst. Ze raken letterlijk en figuurlijk een snaar.”

De Open Kring is één van de zes wijkkerken van de Protestantse Gemeente Zwolle. Ontdek de kerk op pknzwolle.nl/welkom

Dit artikel verscheen woensdag 7 september in weekblad De Swollenaer.

Foto’s: Hans van Eerbeek

Meer nieuws

Nieuws

Many Nations, One People! Interculturele samenkomst 7 juli

In de regio Zwolle leven meer dan 115 nationaliteiten op een ontspannen manier met elkaar samen. Maar ook wel grotendeels langs elkaar heen. Juist in de kerk ontmoeten we elkaar als broers en zussen, uit elke stam en natie. Wij willen elkaar graag ontmoeten tijdens een interculturele samenkomst op zondagavond 7 juli, Sionskerk Glanerbeek 10…

Nieuws

Kloosterbioscoop 20 juni: ‘Hajo, een Joodse vluchteling’

Op 20 juni is het Wereldvluchtelingendag. De kloosterbioscoop sluit daarbij aan door te documentaire Hajo, een joodse vluchteling te vertonen. Documentairemaker Jacqueline de Bruijn zal zelf aanwezig zijn en deelnemen aan het nagesprek. De kloosterbioscoop is onderdeel van het programma-aanbod van de Dominicanenkerk in Zwolle en wordt tevens aangeboden in het kader van het programma Bezinning &…

Magazine

Het verhaal achter Windmolenpark Hattemerbroek

Geloof + Hoop + Liefde = Vrede Dicht bij het verkeersknooppunt Hattemerbroek aan de N50 richting Kampen staan vier windmolens. Bovenin de molen staan de woorden: Faith, Hope, Love en Peace. Wat is de betekenis en achtergrond hiervan? Jan Dunnink ging in gesprek met Jan van Werven, initiatiefnemer van het Windmolenpark Hattemerbroek. Het begon allemaal…