Zwolse Passion op Goede Vrijdag in de Oosterkerk

Nieuws

In de Zwolse Oosterkerk is op Goede Vrijdag de uitvoering van de Zwolse Passion. Op vrijdag 7 april om 19.30 uur is iedereen welkom om stil te staan bij het verhaal van Jezus, zijn lijden en sterven. De Oosterkerk bevindt zich aan de Bagijnesingel met de hoofdingang aan het Koewegje. Iedereen is van harte welkom.

Centraal staat het klassieke lijdensverhaal dat oud en tegelijk zo actueel is. Een verhaal dat mensen kan inspireren, hoop en moed geven, meent zanggroep Koorbizniz Oosterkerk die deze Passion bedacht en uitvoert. Een uitvoering met veel hedendaagse muziek. Ds. Elly Urban heeft de teksten voor deze bijzondere viering geschreven: als verbinding tussen de Schriftlezingen en de liederen.

In 2016 was de eerste Zwolse Passion in de Oosterkerk en daarna ieder jaar, behalve in 2020, toen corona roet in het eten gooide. Vanwege de pandemie was er in 2021 een korte online Passion en in 2022 was het weer als vanouds. “Dit jaar kozen we voor het thema ‘vluchteling’ en we zijn gaan zoeken naar passende liederen,” vertelt muzikaal leider Geeske Koopman-Ridderbos. “Met teksten die je kunt koppelen aan verhalen van Jezus en in het bijzonder het lijdensverhaal. Ook Jezus heeft ervaren hoe het is om op de vlucht te moeten, niet veilig te zijn en ontheemd. In het gezicht van iedere vreemdeling kunnen we ook iets zien van Jezus zelf.”

Met de Passion wil de zanggroep een breed publiek bereiken. “We willen een toegankelijk verhaal vertellen voor zowel jong als oud zodat mensen zich aangesproken voelen, geraakt worden, gaan nadenken en een bijzondere avond beleven, zoals dat de afgelopen jaren ook gebeurde.”

https://pkn.wiljeonline.dev/wp-content/uploads/2023/03/The-Passion-Oosterkerk–scaled.jpg

Meer nieuws

Nieuws

Many Nations, One People! Interculturele samenkomst 7 juli

In de regio Zwolle leven meer dan 115 nationaliteiten op een ontspannen manier met elkaar samen. Maar ook wel grotendeels langs elkaar heen. Juist in de kerk ontmoeten we elkaar als broers en zussen, uit elke stam en natie. Wij willen elkaar graag ontmoeten tijdens een interculturele samenkomst op zondagavond 7 juli, Sionskerk Glanerbeek 10…

Nieuws

Kloosterbioscoop 20 juni: ‘Hajo, een Joodse vluchteling’

Op 20 juni is het Wereldvluchtelingendag. De kloosterbioscoop sluit daarbij aan door te documentaire Hajo, een joodse vluchteling te vertonen. Documentairemaker Jacqueline de Bruijn zal zelf aanwezig zijn en deelnemen aan het nagesprek. De kloosterbioscoop is onderdeel van het programma-aanbod van de Dominicanenkerk in Zwolle en wordt tevens aangeboden in het kader van het programma Bezinning &…

Magazine

Het verhaal achter Windmolenpark Hattemerbroek

Geloof + Hoop + Liefde = Vrede Dicht bij het verkeersknooppunt Hattemerbroek aan de N50 richting Kampen staan vier windmolens. Bovenin de molen staan de woorden: Faith, Hope, Love en Peace. Wat is de betekenis en achtergrond hiervan? Jan Dunnink ging in gesprek met Jan van Werven, initiatiefnemer van het Windmolenpark Hattemerbroek. Het begon allemaal…