Zwolse kerken voeren campagne: wij zijn een bondgenoot

Nieuws

Mede door de coronatijd is het kerkbezoek in Zwolle afgenomen. Tegelijk is iedereen welkom. Om die reden lanceren de zes kerken die samen de Protestantse Gemeente Zwolle vormen, een campagne die 24 augustus van start gaat. “Vanuit geloof, hoop en liefde willen we een verschil maken en laten zien dat we een bondgenoot zijn van iedereen die zich inzet voor een betere stad.”

De bedenkers van de campagne hopen dat de publiciteit bijdraagt aan een positieve beeldvorming. “Uiteindelijk gaat het om mensen. Dat zij begrijpen dat kerken en kerkmensen vanuit geloof, hoop en liefde een verschil willen maken en een bondgenoot willen zijn van iedereen die zich inzet voor een betere stad. De essentie is dat kerken inspiratie bieden en bewogen zijn met mensen, vooral met hen die die zich in kwetsbare situaties bevinden, en met de schepping die onder druk staat.”

Inspiratie

Bewustwording daarover begint volgens de bedenkers van de campagne vaak in de kerk, “waar mensen elkaar ontmoeten, hun zorgen delen en samen naar inspiratie zoeken.” Zes weken lang is er in weekblad De Swollenaer aandacht voor de kerk met advertenties en artikelen. In de stad staan borden langs de weg. En op internet is dit de plek waar alles te vinden is: pknzwolle.nl/welkom.

Zes kerken, zes verhalen

Vanuit de Jeruzalemkerk wordt het verhaal gedeeld over kerkleden die met prikkers en afvalzakken regelmatig de wijk Assendorp in trekken. Vanuit de Stinskerk in Westenholte lezen we over het jeugd- en jongerenwerk. Vanuit de Oosterkerk aan de Turfmarkt lezen we over activiteiten die helpen tegen eenzaamheid zoals maaltijdgroep ‘wat de pot schaft’ terwijl de Sionskerk met een ‘babbelwagen’ regelmatig de Aa-landen intrekt. En een lid van de Adventskerk vertelt over zending, werelddiaconaat en ontwikkelingssamenwerking “omdat omzien naar elkaar de basis is van kerk-zijn.” Vanuit de Open Kring in Stadshagen lezen we tenslotte over de jongeren die in een kerkdienst nummers spelen uit de Top 2000 omdat de kerk graag een podium biedt aan jong talent in Stadshagen. De campagne ‘Welkom in de kerk’ duurt tot begin oktober.

Meer nieuws

Nieuws

Many Nations, One People! Interculturele samenkomst 7 juli

In de regio Zwolle leven meer dan 115 nationaliteiten op een ontspannen manier met elkaar samen. Maar ook wel grotendeels langs elkaar heen. Juist in de kerk ontmoeten we elkaar als broers en zussen, uit elke stam en natie. Wij willen elkaar graag ontmoeten tijdens een interculturele samenkomst op zondagavond 7 juli, Sionskerk Glanerbeek 10…

Nieuws

Kloosterbioscoop 20 juni: ‘Hajo, een Joodse vluchteling’

Op 20 juni is het Wereldvluchtelingendag. De kloosterbioscoop sluit daarbij aan door te documentaire Hajo, een joodse vluchteling te vertonen. Documentairemaker Jacqueline de Bruijn zal zelf aanwezig zijn en deelnemen aan het nagesprek. De kloosterbioscoop is onderdeel van het programma-aanbod van de Dominicanenkerk in Zwolle en wordt tevens aangeboden in het kader van het programma Bezinning &…

Magazine

Het verhaal achter Windmolenpark Hattemerbroek

Geloof + Hoop + Liefde = Vrede Dicht bij het verkeersknooppunt Hattemerbroek aan de N50 richting Kampen staan vier windmolens. Bovenin de molen staan de woorden: Faith, Hope, Love en Peace. Wat is de betekenis en achtergrond hiervan? Jan Dunnink ging in gesprek met Jan van Werven, initiatiefnemer van het Windmolenpark Hattemerbroek. Het begon allemaal…