Zondagmiddag opvang dak- en thuislozen

Diaconie project

In Zwolle hoeven mensen niet op straat te slapen. Hiervoor is de daklozenopvang de Herberg. Verder zijn er in de stad meerdere voorzieningen waar ze de dag kunnen doorbrengen. Maar deze plek is er niet op zondag. Die was er wel, maar is door de gemeente wegbezuinigd. Op zondag zwierven er velen doelloos door de stad. Drie kerken hebben het initiatief genomen tot een zondagmiddagopvang in het inloophuis de Bres. Ruim 25 vrijwilligers zorgen er nu voor dat het inloophuis de Bres op zondagmiddag geopend is. Er wordt kachelwarmte geboden, menselijke warmte en een medemens die luistert. De zondag telt zo’n 25 tot 30 bezoekers. Opmerkelijk is het dat het niet alleen dakloze mensen betreft, maar ook zij die door eenzaamheid de leegte van de zondagmiddag ontvluchten.

Inloophuis De Bres
Heiligeweg 1, Zwolle
038 – 421 31 55

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…