Toerustingsavonden over omgaan met psychische problemen

Nieuws

Ken jij mensen in je omgeving die worstelen met psychische problemen? Vraag je je af hoe je er voor hen kunt zijn, hoe je geloof en het leven met God ter sprake kunt brengen? Wat zeg je wel en wat zeg je niet? Hoe verhoudt psychisch lijden zich eigenlijk tot geloven?

Psychische problemen hebben vaak gevolgen voor hoe iemand naar zichzelf, naar anderen en naar God kijkt. Als omgeving, en zeker als pastor, is het belangrijk om daar weet van te hebben en wat de ‘do’s en don’ts’ zijn in het contact.

Voor leden van de Jeruzalemkerk én overige belangstellenden vanuit de PGZ organiseren Judith van Olst en Hanneke Schaap, beiden lid van de Jeruzalemkerk en werkzaam in de psychiatrie, daarom twee avonden om hier samen over na te denken en te oefenen. Er wordt gebruik gemaakt van bestaand cursusmateriaal van Weetwatjegelooft.nl/pastoraatenpsychologie. Zie voor een eerste kennismaking: https://vimeo.com/666795670.

De avonden worden gehouden in de Jeruzalemkerk op donderdag 15 september en donderdag 6 oktober van 20.00 tot 22.00 uur. Vanaf 19.45 uur is er inloop met koffie. Het is wel van belang om je aan te melden via dit contactformulier: https://jeruzalemkerk.pknzwolle.nl/hanneke/.

Hanneke Schaap: “Voor alle duidelijkheid: deze avonden zijn bedoeld voor alle geïnteresseerde gemeenteleden, niet alleen hen die actief zijn in pastoraat. Omzien naar elkaar binnen de gemeente doen we immers allemaal.

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…