Schrijf aan Thomas

Nieuws

Het Ontmoetingshuis Moderne Devotie organiseert in het kader van het jaarthema ‘Moderne Devotie vandaag’ een schrijfwedstrijd. De opdracht luidt als volgt: schrijf een gedicht of korte brief gericht aan Thomas a Kempis.

Thomas (1379-1471) was een monnik die wijze spreuken over geloof en levenskunst opschreef. Deze pennenvruchten kunnen we nog altijd lezen. En zo gaat Moderne Devotie eigenlijk óók over alledaagse spiritualiteit.

Misschien kan één spreuk of woord uit zijn beroemde ‘De Navolging van Christus’ je inspiratie geven voor jouw bijdrage. Wat roept devotie bij je op? Een warme herinnering, een unieke ervaring, een lievelingswoord…?

Schrijf het op en stuur jouw bijdrage naar info@ontmoetingshuismodernedevotie.nl. De deadline is 22 maart 2022. Het kernteam zal de mooiste inzendingen uitkiezen. Op de bijeenkomst van dinsdagavond 29 maart 2021 is er een presentatie rondom de ingezonden pennenvruchten en worden de winnaars bekend gemaakt. Zij ontvangen een (bescheiden) prijs.

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…