Rondwandeling door het hart van de stad

Nieuws

Op dinsdag 8 juni organiseert het Ontmoetingshuis Moderne Devotie, pioniersplek van de Protestantse Gemeente Zwolle, een rondwandeling door het hart van de stad. De wandeling begint om 20.00 uur voor de Fundatie aan de Blijmarkt.

Thema: Het hart van Zwolle in de Middeleeuwen en in 2021.
Wandelt u mee?

Het blijkt dat de wortels van de identiteit van onze stad al in de Middeleeuwen aanwezig waren. Onderwijs, Zorg, Wonen, Handel, Bestuur en Geestelijkheid werkten toen samen, als in een hechte gemeenschap. Hoe zit dat nu ?

Tijdens de wandeling wordt de tijd van nu gespiegeld door de tijd van vroeger. Uw gids is Mink de Vries. Mink schreef recentelijk een Traktaat vanuit de Moderne Devotie, over het Sociaal Domein.

Aanmelding en betaling (5 euro) via de website van het Ontmoetingshuis, voor 7 juni.

www.ontmoetingshuismodernedevotie.nl

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…