Petitie voor klimaatgerechtigheid

Nieuws

Van 30 september tot en met 11 oktober lopen 30 internationale pelgrims dwars door Nederland. Met deze pelgrimstocht vragen kerken aandacht voor klimaatsverandering en onze rol daarin. De tocht startte in augustus in Polen en eindigt in november in Glasgow. Hier overhandigen de pelgrims een klimaatpetitie aan de deelnemers van de VN-klimaattop. 

Door middel van de petitie laten gelovigen hun stem horen voor het behoud en herstel van Gods schepping. De klimaatpetitie roept regeringsleiders op daadkrachtig te handelen, zodat klimaatdoelen gehaald worden. De allerarmsten lijden het meest onder klimaatverandering. En daarom is voor de betrokken kerkelijke organisaties GroeneKerken en Vastenactie klimaatgerechtigheid van groot belang. ‘Met de tocht geven we handen en voeten aan de opdracht om de ander lief te hebben. We roepen christenen en kerken met deze tocht op om letterlijk en figuurlijk stappen te zetten. Zo willen we dat de klimaatpelgrimstocht bijdraagt aan de bewustwording richting christenen over hoe zij kunnen zorgdragen voor de schepping.’

Teken hier de klimaatpetitie! 

Een stukje meelopen met de pelgrims kan ook. Of doe mee aan de landelijke Klimaatmars op 10 oktober. Hier vind je meer informatie. 

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…