Petitie voor klimaatgerechtigheid

Nieuws

Van 30 september tot en met 11 oktober lopen 30 internationale pelgrims dwars door Nederland. Met deze pelgrimstocht vragen kerken aandacht voor klimaatsverandering en onze rol daarin. De tocht startte in augustus in Polen en eindigt in november in Glasgow. Hier overhandigen de pelgrims een klimaatpetitie aan de deelnemers van de VN-klimaattop. 

Door middel van de petitie laten gelovigen hun stem horen voor het behoud en herstel van Gods schepping. De klimaatpetitie roept regeringsleiders op daadkrachtig te handelen, zodat klimaatdoelen gehaald worden. De allerarmsten lijden het meest onder klimaatverandering. En daarom is voor de betrokken kerkelijke organisaties GroeneKerken en Vastenactie klimaatgerechtigheid van groot belang. ‘Met de tocht geven we handen en voeten aan de opdracht om de ander lief te hebben. We roepen christenen en kerken met deze tocht op om letterlijk en figuurlijk stappen te zetten. Zo willen we dat de klimaatpelgrimstocht bijdraagt aan de bewustwording richting christenen over hoe zij kunnen zorgdragen voor de schepping.’

Teken hier de klimaatpetitie! 

Een stukje meelopen met de pelgrims kan ook. Of doe mee aan de landelijke Klimaatmars op 10 oktober. Hier vind je meer informatie. 

Meer nieuws

Nieuws

Many Nations, One People! Interculturele samenkomst 7 juli

In de regio Zwolle leven meer dan 115 nationaliteiten op een ontspannen manier met elkaar samen. Maar ook wel grotendeels langs elkaar heen. Juist in de kerk ontmoeten we elkaar als broers en zussen, uit elke stam en natie. Wij willen elkaar graag ontmoeten tijdens een interculturele samenkomst op zondagavond 7 juli, Sionskerk Glanerbeek 10…

Nieuws

Kloosterbioscoop 20 juni: ‘Hajo, een Joodse vluchteling’

Op 20 juni is het Wereldvluchtelingendag. De kloosterbioscoop sluit daarbij aan door te documentaire Hajo, een joodse vluchteling te vertonen. Documentairemaker Jacqueline de Bruijn zal zelf aanwezig zijn en deelnemen aan het nagesprek. De kloosterbioscoop is onderdeel van het programma-aanbod van de Dominicanenkerk in Zwolle en wordt tevens aangeboden in het kader van het programma Bezinning &…

Magazine

Het verhaal achter Windmolenpark Hattemerbroek

Geloof + Hoop + Liefde = Vrede Dicht bij het verkeersknooppunt Hattemerbroek aan de N50 richting Kampen staan vier windmolens. Bovenin de molen staan de woorden: Faith, Hope, Love en Peace. Wat is de betekenis en achtergrond hiervan? Jan Dunnink ging in gesprek met Jan van Werven, initiatiefnemer van het Windmolenpark Hattemerbroek. Het begon allemaal…