Open Kring is groene kerk

Nieuws

Wijkgemeente de Open Kring in Stadshagen mag zich officieel groene kerk noemen. Zondag 29 januari werd het bordje ‘groene kerk’ onthuld door diaken Henk Vos. 

De Open Kring ondernam al de nodige groene activiteiten. Zo besteedde de kerk aandacht aan Wereldvoedseldag. Ook organiseerde de Open Kring een duurzame fiets- en wandeltocht en een speciale kerkdienst op Earth Day. Werkgroep Groene Kerk van de Open Kring: “Door groene kerk te zijn, spreken we naar elkaar uit dat we graag bewust zorg willen dragen voor de Schepping, het klimaat, gerechtigheid en duurzaamheid. Dat we daarin elkaar ook helpen, stimuleren en samen zoeken naar mogelijkheden. Uit dankbaarheid en liefde voor God en alles wat Hij geschapen heeft.”

GroeneKerken is een initiatief van Kerk in Actie en de Maatschappij van Welstand. Het initiatief wil kerken stimuleren om te verduurzamen en groener te worden.

Binnen de Protestantse Gemeente Zwolle zijn ook de Adventskerk en de Sionskerk groene kerk.

Foto: Popke Alkema

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…