Ontmoetingshuis ‘Wonen, onbeschermd en toch veilig thuis’

Nieuws

De komende ontmoeting van het Ontmoetingshuis Moderne Devotie op dinsdagavond 28 september gaat over wonen in Zwolle e.o. De avond begint om 18.30 uur en vindt plaats in het zalencentrum van de Oosterkerk Bagijnesingel 17a . Het thema is: Wonen, onbeschermd en toch Veilig Thuis. De woningnood, het traditionele begeleid wonen, de macht van grote bouwpartijen en projectontwikkelaars, ze vragen om verandering, nieuwe keuzes. Wat is de kracht van gemeenschappen, en van samen wonen? De Moderne Devoten hadden eeuwen geleden al een duidelijke visie op wonen en gemeenschappen. Plaatsen waar je elkaar als individuen, iedereen anders, kon ontmoeten, en van elkaar kon leren. Hoe kan die visie over wonen en gemeenschap nog belangrijk zijn voor de vragen van vandaag en morgen? Mink de Vries geeft een presentatie over het Nieuwe Wonen en Nieuwe Gemeenschappen. Daarna gaan we samen in gesprek over de presentatie, en de kans van slagen in onze huidige samenleving.

Mink de Vries presenteerde eerder dit jaar een Traktaat over het Sociaal Domein van Thomas a Kempis. Dit onderwerp over Wonen en Gemeenschappen is het eerste werkdocument, met als basis dit Traktaat over het Sociaal Domein. Er volgen nog werkdocumenten over Jeugdhulp en Onderwijs, Veiligheid en Zorg.

Aanmelden is mogelijk tot 25 september 19.00 uur via de website van het ontmoetingshuis en betaling van 7,50 euro op bankrekening NL71INGB0007852541 t.n.v. Ontmoetingshuis Moderne Devotie.

Het belooft een inspirerende bijeenkomst te worden, waarbij u van harte welkom bent!

Meer weten? Stuur dan een mail naar info@ontmoetingshuis.nl

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…