Musical ‘De terugkeer van Thomas’ op 5 november

Nieuws

Zaterdag 5 november speelt in de Oosterkerk in Zwolle de musical ‘De terugkeer van Thomas’. Thomas a Kempis, monnik uit het Zwolle van de 14e eeuw, bezoekt in deze musical het Zwolle van vandaag. Hier ontmoet hij mensen op de plekken waar hij zelf heeft geleefd en gewerkt. 

Sommige ontmoetingen worden door de acteurs op het podium in beeld gebracht, andere zijn op bekende Zwolse plekken opgenomen zoals de begraafplaats Bergklooster, de Grote markt in Zwolle en bij de rivier de Vecht en worden op film vertoond.

Heden en verleden in contrast, het gedachtegoed van Thomas a Kempis komt tot leven in teksten en muziek. De musical biedt een afwisseling van toneelspel door acteurs uit de Adventskerk en muziek door Koorbizniz uit de Oosterkerk aangevuld met begeleidende muzikanten met eigentijdse songs in een pakkende Nederlandse hertaling.

Concept en ontwikkeling: Hans Tissink
Muzikale leiding: Geeske Koopman

Zaterdag 5 november 2022 – Oosterkerk Zwolle – aanvang 20:00 uur (kerk open vanaf 19:30 uur). Toegang vrij, met geldig toegangsbewijs met QR code. Plaats reserveren via www.ontmoetingshuismodernedevotie.nl (na afloop wordt er een vrijwillige bijdrage gevraagd).

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…