Mariska van Beusichem neemt afscheid als Zwolse stadspastor

Nieuws

Na vier jaar stadspastor te zijn geweest, zegt dominee Mariska van Beusichem haar werk in Zwolle gedag. U bent van harte welkom in de viering op 4 oktober om 17.00 uur in de Grote Kerk waar zij officieel afscheid neemt.

Vol overtuiging bouwde Mariska als stadspastor samen met de Zwollenaren aan een leefbare stad. “Ik hoef God niet te brengen in Zwolle, Hij is er al. God gebeurt hier en nu”, vertelde Marika bij haar aanstelling. “Ik wil juist mensen op weg helpen God te zien of de Bijbel te lezen.”

Zwolse Bijbel
En het bleef niet bij de Bijbel lézen! In navolging van de Moderne Devoten schreven bijna 1500 Zwollenaren in het afgelopen anderhalf jaar de Bijbel over. Van dit Zwolse Bijbel Project neemt Mariska nog geen afscheid. “De klus is bijna geklaard en ik maak me graag sterk om de handgeschreven Zwolse Bijbel ook echt te laten uitgeven.”

Onvergetelijk
Mariska kijkt met dankbaarheid terug op haar tijd in Zwolle: “Ik werkte hier met heel veel plezier en ontmoette fantastische mensen. Ik ben dankbaar voor alle mooie gesprekken, de hartelijkheid en de inspiratie die ik mocht ontvangen. Voor mij onvergetelijk! Wat ik leerde in Zwolle komt nu goed van pas bij mijn werk als predikant in Utrecht.”

De viering waarin dominee Mariska van Beusichem afscheid neemt als stadspastor is op zondag 4 oktober om 17.00 uur in de Grote Kerk in Zwolle. 

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…