Lezing kerk en slavernij

Nieuws

Kerk en slavernij, een actueel onderwerp. Hoe kan het dat een zich christelijk noemende Nederlandse samenleving meer dan 300 jaar anderen tot slaaf gemaakt heeft? Op woensdag 21 juni gaat het in de Lutherse Kerk over dit onderwerp, Gert van Klinken (docent kerkgeschiedenis) geeft een lezing. 

De Evangelisch-Lutherse Gemeente zoekt op 21 juni ontmoeting met Surinaamse, Antilliaanse en Afrikaanse christenen. Samen buigen we ons over slavernij: hoe kon dit gebeuren, hoe kunnen we voorkomen dat het zich herhaalt, hoe staat het met schadevergoeding? Op kerkelijk terrein liggen er lastige vragen betreffende de Bijbel, die slavernij onder voorwaarden lijkt te legitimeren. Vergelijk de brief van Paulus aan Philemon. Hoe komen we het bevrijdende van de Bijbel op het spoor en wat zijn de consequenties? Het beginnende gesprek hierover biedt de kans om samen verder te komen. Voor en na deze lezing is het mogelijk om de expositie over ‘Kerk en slavernij’ te bezichtigen. De Lutherse kerk is open vanaf 19.00 uur, de lezing start om 19.30 uur.

Ontdek hier alle activiteiten van de Lutherse Kerk in Zwolle rondom ‘Keti Keti’, de herdenking van de slavernij.

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…