Kloostercollege Niets gaat ooit verloren

Nieuws

In de serie kloostercolleges in het Dominicanenklooster werd op 12 juni een avond gehouden waarop Arjan Broers in gesprek ging met dominee Iemke Epema (Oosterkerk, protestantse gemeente) en theoloog en lekendominicaan Erik Borgman.

De Canadese filosoof Charles Taylor heeft als geen ander nagedacht over onze tijd en cultuur. Met name over de plaats van geloof en religie heeft hij boeiend geschreven. Verdwijnt alle geloof of krijgt het steeds een andere vorm? Ds Iemke Epema dook in zijn werk en brengt Taylor in gesprek met andere hedendaagse denkers, zowel gelovige als ongelovige. Een van hen is lekendominicaan en theoloog Erik Borgman.

Op vrijdag 1 juni promoveerde ds Iemke Epema. ‘Niets gaat ooit verloren’ is de titel van haar proefschrift. Welke inzichten neemt ze mee? En welke vragen stelt ze?

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…