Kerken zoeken naar wat wél kan

Nieuws
De kerkdienst via livestream, dopen met een mondkapje op, met mensen wandelen in plaats van op huisbezoek: in Weekkrant De Peperbus vertelt dominee Nelleke Eygenraam woensdag 25 november hoe het gaat, kerk-zijn in coronatijd.
Mensen moeten zich vooraf aanmelden om bij de dienst te zijn, zingen doen we niet.
 
Coronamaatregelen passen totaal niet bij waar een kerk voor staat, vindt Eygenraam. “Het is juist een plek die open staat, en voor zoveel mogelijk mensen. Maar het went.” Alleen 30 mensen in een dienst is niet leuk, maar de voorganger van de Adventskerk en Oosterkerk is blij dat zij in elk geval weer mensen ziet zitten in de kerk: “De lege stoelen was ik op een gegeven moment wel heel erg zat.”
 

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…