Joods jubileumfestival in Zwolle start 4 september

Nieuws

In 1721 kregen de eerste Joden toestemming zich in Zwolle te vestigen. Dat heugelijke feit had de Zwolse Joodse Gemeente graag vorig jaar gevierd. Maar gelukkig is er het jaar daarna ook wat te vieren. Het is dit jaar namelijk precies driehonderd jaar geleden dat de eerste Joodse eredienst plaatsvond in Zwolle. Dit wordt gevierd door een jubileumfestival te houden van 4 tot en met 11 september 2022.

  • Op zondag 4 september openen Ingrid Petiet (voorzitter Joodse Gemeente Zwolle) en Jaap Hagedoorn (voorzitter Stichting Voortbestaan Synagoge) de week met een muzikaal omlijste lezing over driehonderd jaar Joden in Zwolle.
  • Op maandag 5 september is er de muzikale voorstelling De Blues van Kattenburg, over het leven en de composities van de vermoorde Joodse componist Dick Kattenburg.
  • Dinsdag 6 september zindert de synagoge van de Israëlische muziek en liederen van Rineke de Wit en de Sisters Vocal Group.
  • Woensdag 7 september staat in het teken van de Sefardische (van rond de Middellandse zee) muziek door Lucette van den Berg.
  • Op zondag 11 september is er een muzikale workshop voor kinderen, gevolgd door een concert van de Klezmer Society (voorheen de Shtetl Band). Dat is meteen de bruisende afsluiting van deze feestelijke week.

Alle activiteiten vinden plaats in de synagoge aan de Samuel Hirschstraat. Voor meer informatie en aanmelden, kijk op: joodsegemeentezwolle.nl

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…