Interreligieuze nieuwjaarsviering 8 januari

Nieuws

Joden, christenen, moslims en anderen bidden samen voor vrede

Joden, christenen en moslims uit Zwolle vieren samen de vrede op zondag 8 januari 2023. Dat doen zij om 19.30 uur in de Lutherse kerk, Koestraat 2-4 (naast Museum de Fundatie). De jaarlijkse viering aan het begin van het nieuwe jaar is inmiddels een Zwolse traditie en heeft in 2023 als thema verbinding. De Zwolse werkgroep SLAG (Samen Leven Anders Geloven) is de motor achter de interreligieuze viering.

Zwollenaren vanuit Jodendom, Christendom en Islam zoeken elkaar op in deze gezamenlijke viering en bidden samen met anderen voor vrede. “De drie godsdiensten zijn in de kern al met elkaar verbonden, namelijk door eenzelfde stamvader Abraham,” zo schrijft de organisatie. “We zoeken in de viering naar verbinding in het leven van nu. Verbinding met elkaar en met de Eeuwige, God, Allah.”

Afwisselend in diverse gebedshuizen

De werkgroep SLAG organiseert de interreligieuze nieuwjaarsviering sinds 1992 in Zwolle, afwisselend in verschillende gebedshuizen in de Hanzestad. Naast joden, christenen en moslims bezoeken ook anderen die aan vrede willen werken deze vieringen. Vanuit het College van B&W heeft wethouder Gerdien Rots aangegeven de Vredesdienst op 8 januari 2023 te zullen bijwonen.

Organisaties die samenwerken binnen SLAG Zwolle zijn: Ulu moskee Zwolle, Joodse gemeente Zwolle, Dominicanenkerk Zwolle, Protestantse Kerken Zwolle, Thomas a Kempis parochie Zwolle en Lutherse kerk Zwolle. Meer informatie is te vinden op www.slag-zwolle.nl.

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…