Geestelijk verzorgers verbonden aan PGZ

Nieuws

Op paasmorgen, 9 april, worden drie geestelijk verzorgers van Isala Zwolle verbonden aan de Protestantse Gemeente Zwolle. De algemene kerkenraad heeft hen daartoe beroepen. Het gaat om (op de foto van links naar rechts): ds. Hans Baart, ds. Dirk Jan Lagerweij en ds. Anne Zweers.

De drie geestelijk verzorgers werken al sinds 2022 in het ziekenhuis. De verbintenis gebeurt in de paasviering van Isala door ds. Hans Tissink. Vanwege de voorrang aan patiënten en de beperkte ruimte kunnen alleen genodigden hierbij aanwezig zijn.

Geestelijke verzorging in het ziekenhuis

Een opname in het ziekenhuis kan veel losmaken. Zowel lichamelijk als geestelijk. Gevoelens en vragen kunnen omhoogkomen. Waar kan ik mijn verhaal kwijt? Hoe houd ik het vol? Welke kant gaat mijn leven op? Dan zijn er geestelijk verzorgers, waar zowel patiënten als hun naasten een beroep op kunnen doen. Verder geven geestelijk verzorgers onderwijs aan medewerkers en ondersteunen bij ethische vragen. Ook organiseren zij vieringen en bezinningsmomenten.

Meer weten? Klik hier.

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…