Gaandeweg september tot november is uit

Nieuws

Op 28 augustus juni is de nieuwe Gaandeweg, met daarin alle kerkdiensten, bij iedereen bezorgd. Het thema deze keer is reukwerk.

Reukwerk, in de eerste vijf Bijbelboeken staat dit in het teken van zuivering en heelwording. Dit wordt uitgewerkt via een meditatie over de kracht van liturgie, persoonlijke ervaringen van de liturgie in kleine kring bij ziekenzalving en de Maaltijd van de Heer en de diaconie als reukwerk in de liturgie.
En een artikel over rituelen en de gedachtenisviering.
Maar er zijn natuurlijk ook veel activiteiten, zoals activiteiten rondom Bonhoeffer, een Joods leerhuis bij de Sionskerk, een Zwols leerhuis in de Oosterkerk met theologische verdieping, ouderenmiddagen in de Jeruzalemkerk, een gesprekskring in de Sionskerk en een lezing over Benedictus ne Ignatius in de Lutherse kerk. En artikelen over Anco Balke en Henk van der Sar, die afscheid hebben genomen van het dagelijks bestuur van het CvK.

Klik hier voor de nieuwe Gaandeweg.

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…