Fotowedstrijd moderne devotie

Nieuws

Waar denk jij aan bij ‘moderne devotie vandaag’? Zet het op de foto en win!

Moderne devotie: het klinkt misschien wat ouderwets. En tóch is de beweging die in de 14e eeuw op gang kwam, verrassend actueel. Moderne devotie ontstond vanuit een behoefte om vernieuwing van de kerk. De onvrede kwam in een tijd van veel armoede, honger en ziektes – terwijl priesters en religieuzen hun geestelijke taken verwaarloosden. De beweging kreeg de grootste bekendheid toen Thomas a Kempis in 1441 in Zwolle zijn boek De navolging van Christus schreef. Dit meest gelezen boek na de Bijbel  inspireerden velen, van Moeder Teresa tot Martin Luther King tot Hillary Clinton die zei dat ze er ten tijde van het presidentschap van haar man veel aan heeft gehad.

Springlevende spiritualiteit
Het Ontmoetingshuis Moderne Devotie, de pioniersplek van de Protestantse Gemeente Zwolle, daagt je uit om na te denken over ‘moderne devotie vandaag’, het jaarthema van het Ontmoetingshuis. Want de beweging gaat ten diepste over springlevende spiritualiteit: teruggaan naar de basis van het geloof, zelf nadenken en een weg kiezen, eenvoudig leven, omzien naar elkaar. Waaraan denk jij bij dit jaarthema? Een kerkgebouw, een brandende kaars, een opgaande zon, een lachend kind, een mooie bloem of… ?

Zo doe je mee
Stuur je mooiste drie foto’s voor 1 september op naar hanstissink@kpnmail.nl. Schrijf er in het kort bij waarom je juist deze foto instuurt en wat het beeld met moderne devotie te maken heeft. Het kernteam van het Ontmoetingshuis kiest de mooiste foto’s uit. De winnaars worden bekendgemaakt op de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen op dinsdagavond 14 september. Deze avond zie je ook een expositie van de ingezonden foto’s. Via de Facebookpagina en de website van het Ontmoetingshuis blijf je op de hoogte van de fotowedstrijd.

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…