Engelenervaringen: een duwtje in de goede richting

Nieuws

De redactie van ons magazine Gaandeweg vroeg mensen naar hun engelenervaring. Het leverde bijzondere, ontroerende en kwetsbare verhalen op. Vandaag de tweede, over een engel met een stimulerende boodschap. 

Ds. Cor Baljeu, predikant van de Open Kring, vertelt: “Worstelend met de vraag: ‘wat wil ik worden als ik later groot ben?’ werd verpleegkundige mijn keus, want één ding wist ik wel: werken met en tussen mensen, corebusiness van verpleegkundigen. Tijdens die opleiding leverde ik een toets psychologie foutloos in. De docente zei: ‘niemand heeft deze test ooit foutloos gemaakt, waarom ben je geen wiskunde gaan studeren?’ Dat woord bleef hangen: studeren, wie ik? Dit paste niet bij mijn zelfbeeld: een universitaire studie is niet voor mij weggelegd. Wel landde deze opmerking als een zaadje dat nog moest ontkiemen. Maar die opmerking opende voor mij voorzichtig een perspectief: … als ik inderdaad potentie bezit voor een universitaire studie, dan moet dat theologie zijn. De verpleegkundige werkt met lijden, vaak wordt lijden als zinloos betiteld. Theologie accepteert die zinloosheid niet, dat sprak mij aan. Maar studeren: wie ik?

Enkele jaren later – inmiddels vader van twee kinderen – tijdens de verjaardag van mijn schoonmoeder een toastje met kip-kerriesalade vullend, zei haar vriendin, zomaar uit het niets: ‘… weet je wat jij eigenlijk had moeten  worden, maar ja,’ zei ze, ‘dat is nu te laat natuurlijk: predikant!’ Het broze toastje brak in mijn hand. Deze opmerking werkte als een plens water dat het eerder ingedaalde ‘studiezaadje’ deed ontkiemen.

Was zij een engel? Geen idee, wel heb ik deze opmerking als een enorm stimulerende boodschap richting het predikantschap ervaren: ga die weg nou maar, hoe lang deze ook zal zijn!”

Tekst: Karin Vrieling
Het artikel ‘Engelenervaringen’ verscheen in Gaandeweg, u leest het magazine hier

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…