De zin van je leven: Ds. Gerlof van Rheenen

Nieuws

Onlangs verscheen de NBV21: een herziening van de Nieuwe Bijbelvertaling. Wij vroegen onze predikanten – geïnspireerd door het tv-programma ‘De zin van je leven’ dat vanwege de NBV21 wordt uitgezonden – “Wat is de zin van jouw leven?” Oftewel, welke zin uit de Bijbel ligt je na aan het hart? Omdat-ie inspireert, troost of misschien wel schuurt.

Vandaag ds. Gerlof van Rheenen (Stinskerk). De zin van zijn leven? Psalm 25 vers 4: ‘Maak mij, Heer, met uw wegen vertrouwd, leer mij uw paden te gaan.’

“Deze zin kreeg ik mee bij mijn belijdenis toen ik 20 was. Ik moet er altijd weer aan denken als ik voor belangrijke keuzes sta. Het is niet altijd zo eenvoudig om nu helder te krijgen wat het goede is om te doen. Kies ik wat mij het meest aantrekkelijk lijkt? Kies ik voor de meeste zekere optie? Of kies ik er voor dat het vooral goed voor een ander is? Dit Bijbelvers vormt dan de basis voor mijn gebedswoorden waarin ik bid om het mij maar te laten zien en de goede weg te openen door mogelijkheden die mij toevallen of door ontmoetingen die een bepaald perspectief geven. Dit gebed geeft mij dan het vertrouwen en de rust om die weg te gaan die zich opent.”

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…