De kerk en duurzaamheid

Nieuws

Iedere eerste dinsdag van september is het ‘Duurzame Dinsdag’. Honderden duurzame ideeën en initiatieven worden – in een koffertje – aan politici in Den Haag overhandigd. Hoe kijkt de Protestantse Kerk eigenlijk naar dit thema?

“Het maakt pijnlijk duidelijk dat de mens Gods goede schepping aan het vernietigen is”, schrijft Ds. René de Reuver, scriba van de generale synode van de PKN, naar aanleiding van het onlangs verschenen klimaatrapport van de Verenigde Naties. “Duurzaamheid is onlosmakelijk verbonden met rechtvaardigheid. Het zijn vooral de armsten van de wereld die lijden onder deze veranderingen. Kwetsbaarder als ze zijn voor de negatieve gevolgen van de klimaatverandering terwijl zij over minder middelen beschikken om de geleden schade op te vangen.”

Klimaatgerechtigheid
In zijn reactie pleit De Reuver dat het werk van de kerk en haar leden bestendig en toekomstgericht, ofwel duurzaam moet zijn. Ook in Zwolle zijn verschillende kerken actief aan de slag met duurzaamheid, sociale rechtvaardigheid en het vergroenen van de eigen gemeenschap. Zo draagt de Adventskerk het label ‘Groene Kerk’. Eén van de initiatieven van groenekerken.nl is de petitie voor klimaatgerechtigheid. De petitie ondertekenen kan hier.

Lees hier de volledige reactie van Ds. René de Reuver.

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…