BLOG: Kracht van kwetsbaarheid

Nieuws

Het beeld blijft hangen op mijn netvlies. Paus Franciscus aan de voeten van een groepje mannen. Niet zomaar willekeurig maar in de gevangenis van Velletri. Mannen die al jaren vastzitten om te boetten voor de misdaad die zij hebben begaan.

Het is een inkijkje in intimiteit en kwetsbaarheid. Eén van de meest invloedrijke mensen ter wereld gaat op zijn knieën om water te gieten over voeten. Hij wast ze en droogt de voeten weer af. Een rijk ritueel dat overal ter wereld in kerken navolging krijgt op de donderdag voor Pasen. De dag die ook wel ‘Witte donderdag’ genoemd wordt.

Maar van wie vraagt dit nu het meest? Paus Franciscus? Of misschien toch de gevangenen? Ben je bereid om je de voeten te laten wassen? Dat je de plaats van ontvanger aan neemt. Geen tegenprestatie kunt leveren maar het gewoon laten gebeuren. Het staat in schril contrast met de tijd waarin wij leven.

Het blog van Mark Schippers (kerkelijk werker Adventskerk/Oosterkerk) verder lezen? Ga naar Gist Zwolle ->

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…