90 jaar Jeruzalemkerk

Nieuws

Zaterdag 4 maart is het 90 jaar geleden dat de Jeruzalemkerk aan de Assendorperdijk in gebruik werd genomen. Een feestje waard, en dat feestje viert de kerk graag met buurtbewoners en met alle inwoners van Zwolle. 

De Jeruzalemkerk was de eerste kerk van de toen Nederlands Hervormde gemeente buiten het stadscentrum van Zwolle. Door de sterke bevolkingstoename was de roep om extra zitplaatsen groot. Toch was het even spannend of de kerk er zou komen. Ook al zamelden bewoners van Assendorp eigenhandig 20.000 gulden in – allemaal in dubbeltjes en kwartjes zo gaat het verhaal – er was nog steeds te weinig geld. Het moest maar een houten kerk worden, veel goedkoper. Maar dat was de kerkelijke gemeente toch te min en uiteindelijk lukte het om genoeg financiering te krijgen voor een stenen kerk.

Jubileumfestiviteiten 4 en 5 maart

Op zaterdag 4 maart zijn er vanaf 11 uur in de kerk en op het plein aan de Assendorperdijk 134 diverse activiteiten. Zo zijn er oud-Hollandse spelen, rondleidingen, een lunchconcert (om 13 uur), een fototentoonstelling en verschillende presentaties. Om 16.00 uur wordt het feest afgesloten met een sing-in. De kerkdienst van zondag 5 maart, die om 9.30 uur begint, zal ook in het teken staan van het jubileum.

Meer nieuws

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…

Nieuws

Drie predikanten over ’tegenwind’

Hoe leer je ongelukkig zijn? Hoe ga je om met kritiek? En wat doe je als je wordt geconfronteerd met verdriet en ziekte? Drie van onze predikanten – Gerlof van Rheenen, Nelleke Eygenraam en Hans Tissink – over ‘Tegenwind’. Het is het thema van het nieuwste nummer van ons magazine Gaandeweg.  Gerlof van Rheenen: Hoe…

Nieuws

Het werk van een Zwolse jongerenwerker

Als alles voor de wind gaat, heb je niet half door hoe rijk je gezegend bent. Toch zijn er veel jongeren die thuis dagelijks de wind van voren krijgen of die met vrienden omgaan die een duister of gevaarlijk pad zijn ingeslagen. Onder meer voor hen zijn de jongerenwerkers van Youth for Christ Zwolle elke…