Inspiratie en zingeving

Geïnspireerd raken? Tot rust komen? Zoeken naar verdieping? De kerken van de Protestantse Gemeente Zwolle bieden volop activiteiten die prikkelen. 

Neem een kijkje bij een gespreksgroep

Samen op zoek gaan. Ervaringen delen, of je vragen. De Bijbel verkennen. Bij een gespreksgroep leer je nieuwe mensen kennen én geef je verdieping aan je geloof. Er zijn groepen voor alle leeftijden en met verschillende insteek en frequentie. Dus altijd een groep die bij je past. Kijk op de website van de kerk in jouw buurt (of de kerk die jij wilt leren kennen) voor groepen en data.

Speciale vieringen

Van tienerdienst tot Openluchtviering en van Top 2000 dienst tot Oecumenische viering, samen met de Rooms-Katholieke parochie. In het  overzicht van kerkdiensten zie je welke bijzondere vieringen er op de kalender staan.

Moderne devotie

In een pioniersplek wil de PKN nieuwe manieren van samen kerk-zijn ontdekken. Ontmoetingshuis Moderne Devotie is de pioniersplek van de Protestantse Gemeente Zwolle. Moderne devotie: het klinkt misschien wat ouderwets. En tóch is de beweging die in de 14e eeuw op gang kwam, verrassend actueel. Moderne devotie ontstond vanuit een behoefte om vernieuwing van de kerk. De beweging kreeg de grootste bekendheid toen Thomas a Kempis in 1441 in Zwolle zijn boek De navolging van Christus schreef. Dit meest gelezen boek na de Bijbel  inspireerden velen, van Moeder Teresa tot Martin Luther King tot Hillary Clinton die zei dat ze er ten tijde van het presidentschap van haar man veel aan heeft gehad. Het Ontmoetingshuis organiseert activiteiten die draaien om spiritualiteit en de actuele betekenis van moderne devotie.

Cursussen en reizen

Tijdens een cursusdag of -avond diepen we een thema uit het geloof of de Bijbel uit. Ook organiseren onze kerken onder meer kloosterweekenden of trips naar Taizé waarin je verdieping en inspiratie vindt. Kijk op de website van de kerk voor alle activiteiten.